چای ماچا

ارسال شده توسط: پارسا خسرو آثاری در: مقالات ماچا تاریخ: دیدگاه: 0 بازدید: 323

پودری که از آسیاب بسیار ریز برگ های گونه ای از چای سبز بدست می آید!


چای ماچا

پودری که از آسیاب بسیار ریز برگ های گونه ای از چای سبز بدست می آید و به وسیله همزنی به نام ویسک در آب یا شیر حل شده و نوشیده می شود.
  • خواص ماچا
هر فنجان چای ماچا برابر با حداقل ده لیوان چای سبز دارای خواص و فواید درمانی است. زمانی که چای سبز دم میکنیم نوشابه ی دم آوری شده را مینوشیم و برگ ها را دور میریزیم. اما در ماچا این خود برگ ها هستند که نوشیده میشوند و این خود دلیلی بر  بالا بودن فواید سلامتی در ماچاست.
ماچا منبعی غنی از آنتی اکسیدان هاست. ۱۳۷ برابر چای سبز آنتی اکسیدان دارد که به تعادل رادیکال های آزاد و مهار کردنشان کمک شایانی میکند. از پیری زود رس جلوگیری میکند و موجب جوان سازی پوست و مو میشود. همچنین منبعی سرشار از فیبر کلروفیل و ویتامین هاست.
  • چربی های انباشته را ذوب کنید!
ماچا با افزایش سوخت و ساز بدن موجب سوزاندن چربی ها میشود، اما صبر کنید ! این تمام ماجرا نیست... محققان طی سال ها مطالعه بر روی ماچا دریافته اند که نوعی کاتچین به نام EGCg در ماچا وجود دارد که باعث تحریک سیستم مرکزی عصبی میشود که موجب شده چربی ها در جریان خون آزاد شوند.
بدن از چربی ها به عنوان سوخت استفاده میکند و تمام!!
روی مبل بنشینید، ماچا بنوشید و لاغر شوید ....
  • کافئین بدون تپش قلب !
ماچا دارای میزان قابل توجهی از کافئین است. اما در خود نوعی آمینواسید به نام ال-تیانین دارد که نوعی مسکن بوده و موجب متعادل شدن ضربان قلب و فشار خون شده و بدن را در حالتی آرام قرار میدهد.
پس زمانی که ماچا مینوشید انرژی شما به آرامی افزایش میابد و بدنتان شوک نمیشود. بعلاوه تحقیقات نشان داده که کافئین موجود در قهوه برای حدود یک ساعت در بدن شما باقی میماند اما کافئین ماچا تا چهار ساعت در بدن باقی مانده و به آن انرژی می‌بخشد
با نوشیدن ماچا در کمال آرامش بدن شما انرژی و شادابی خود را بدست می آورد و جایگزینی بسیار هوشمندانه و سالم برای قهوه است.
  • آماده سازی مانند یک حرفه ای!!
آماده سازی ماچا بسیار لذت بخش است. خود را محدود به دستورالعمل ها نکنید و سعی کنید از لحظات لذت ببرید. کم کم به آن آب اضافه کنید و اجازه بدهید عطر و طعم دلپذیر ماچا شما را به دنیای خود ببرد.
  • تاریخچه ای مختصر
خاستگاه اولیه ی ماچا به چین به سلسله ی تانگ برمیگردد در آن زمان استفاده از چای پودری در چین معمول بود و بعد از آن راهبانی که به  چین سفر کرده بودند با ماچا آشناشده و آن را به ژاپنی ها معرفی کردند؛ سپس ماچا در ژاپن مورد توجه قرار گرفت و آیین و رسومات خاصی به آن پدیدار گشت.
  • فرآوری شبیه به چای سبز ، اما بسیار خاص!
برای تولید بهترین ماچا، گونه هایی  خاص از گیاه چای با شرایطی ایده آل پرورش میابد. چند هفته قبل از برداشت با ایجاد سایه هایی بر روی گیاهان موجب طولانی تر شدن فرایند رشد برگ ها میشوند. از این رو گیاه زمان بیشتری را به جذب مواد معدنی از خاک می پردازد و سبزینه بیشتری تولید می‌کند؛ بهترین و جوانترین برگ ها انتخاب شده و برداشت میشوند و مراحلی شبیه به چای سبز اما با کمی تفاوت و خاص تر را طی می‌کنند و در آخرین مرحله توسط آسیاب هایی، بسیار ریز و یه صورتی پودری نرم آسیاب میشوند.
این درجه‌ی بسیار ریز آسیاب خود باعث عصاره گیری بیشتر و آزاد شدن میزان بیشتر از خواص برگ ها در آب میشود.


دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

یک شنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه شنبه ژانویه فوریه مارس آوریل می ژوئن جولای آگوست سپتامر اوکتبر نوامبر دسامبر