چای سیاه را بهتر بشناسیم

ارسال شده توسط: پارسا خسرو آثاری در: مقالات چای تاریخ: دیدگاه: 0 بازدید: 267
چای ، نوشیدنی پر مصرف و دلچسب که چاشنی تمام لحظات زیبایمان بوده ؛ عطر و طعمی دلپذیر که یادآور خاطرات فراوانی برایمان است
اما چای از کجا آمده؟
از چه گیاهی به دست می‌آید ؟ 
خواص آن چگونه است ؟
و چه انواعی دارد ؟

در واقع چای و انواع آن از دم آوری برگ های گیاهی با نام کاملیا سینسز  Camellia sinensis به دست می‌آید.
این گیاه در شرق آسیا در مناطقی از چین و تایوان تا شمال هند و ایالت آسان رشد کرده و امروزه با گسترش کشت آن تا ، کنیا و زیمبابوه هم ادامه پیدا کرده است.
انواع مختلفی از چای،  مانند سیاه،  سفید، زرد ،اولانگ ، سبز ، پوئر وغیره وجود دارند که همگی از برگ‌های همان گیاه بدست می آیند اما نوع فرآوری این برگ ها تفاوت در این گونه های چای را ایجاد می کند.
در این نوشته اما، قصد آن را داریم که در مورد چای سیاه صحبت کنیم . نوعی از چای که مصرف قالب نوشیدنی کشورمان را تشکیل می‌دهد.
چای سیاه در شرق آسیا با نام چای قرمز شناخته می‌شود. به دلیل رنگ قرمز نوشیدنی دم کشیده آن. در حالی که اروپاییان از روی رنگ سیاه برگهای آن بدان چای سیاه می‌گویند. 
آنچه که تفاوت اصلی میان چای سیاه و انواع دیگر را ایجاد می‌کند تخمیر برگ هاست، تخمیری که سبب می‌شود رنگ برگها سبز و قهوه ای تیره و مشکی بنماید و موجب قرمزی رنگ نوشیدنی و غنای عطری و طعمی آن شود ؛ (البته این تخمیر در حضور اکسیژن انجام می‌پذیرد و اکسیداسیون است و منظور تخمیر در حضور مخمر نمی‌باشد)
چای حاوی پلی فنل ها ، کاتچین ها و اکسیدان هایی است که بسیار برای بدن و سلامتی مفیدند.
پلی فنل های چای،  زیرگروه های همچون فلاونوئیدها را دارند که از قلب و عروق شما محافظت می کند و احتمال بروز بیماری و گرفتگی ها را کاهش می دهند
 طبق تحقیقات انجام شده چای سیاه در مقدار مصرف پایین ۲۶ درصد و در مقدار مصرف بالا ۶۸ درصد در سلامت عروق شما تأثیر گذار است و به آن کمک می‌کند
همچنین تری گلیسرید و کلسترول را کاهش میدهد.
در چای فلاوین هایی وجود دارد که گروهی از آنتی اکسیدان های پلی فنل هاست این فلاوین ‌ها که در فرایند تخمیر ایجاد می شود به کاهش قند خون و مقاومت انسولین در بدن کمک می‌کنند در نتیجه به کمک دیابت نوع ۲ می آیند.
همچنین آنتی‌اکسیدان‌ها ، رادیکال‌های آزاد در بدن را از بین می‌برند و سبب پیشگیری از سرطان خصوصا سرطان تخمدان میشود.
نوشیدن چای نه تنها استخوان ها را نیز استحکام می بخشد و جایگزینی برای کلسیم است بلکه به دلیل وجود تانیک اسید در آن برای تقویت لثه ها بسیار مناسب است باعث کاهش ورم بافت‌ها شده و جلوی خونریزی را می‌گیرد و همچنین حاوی کافئین است که باعث ترشح دوپامین و سروتونین شده که سرعت عکس العمل و هوشیاری را افزایش داده و نشاط آور است.
 در ضمن ال تیانین موجود در آن استرس را از بین برده و سبب افزایش تمرکز می شود  .
جالب است بدانید که در یکی از تحقیقات منتشر شده در کتابخانه پزشکی ملی آمریکا پی برده شده است که ظرفیت آنتی اکسیدانی چای سبز و چای سیاه برابر است .
پس همان قدر که چای سبز از دیرباز مورد ستایش خواص درمانی بوده چای سیاه هم می‌تواند باشد.
چای سیاه همان قدر که برای سلامتی شما مفید است به همان میزان هم در دسترس بوده و دم آوری آن آسان است فقط کافی است کمی از آن را درون قوری ریخته آب جوش به آن اضافه و ۳ تا ۵ دقیقه به آن زمان دهید تا با عطر و طعمی فوق العاده خود به سراغتان بیاید.
نوشیدن چای سیاه بین ۳تا ۵لیوان در روز توسط پزشکان توصیه می شود، اما بیشتر از این مقدار میتواند نتیجه عکس داشته و مفید نباشد برای مثال نوشیدن بیش از حد آن سبب افزایش فلوئور در بدن شده که به فلوریست معروف است؛ که لکه های قهوه ای رنگ بر روی دندان ایجاد می‌کند.
حتی این آسیب ها ممکن است تاپوکی استخوان هم پیش بروند پس حتماً درمیزان مصرف روزانه خود تعادل را رعایت کنید.
چای را تازه دم بنوشید.
چای که زیاد جوشیده سرشار از تانن است که دربدن به عنوان قابض عمل می‌ کند و سلامت سیستم گوارش را تهدید می نماید.
همچنین ترشح اسید معده را تحریک می کند و به دلیل ماهیت اسیدی چای در بروز زخم معده موثر است.

مطالب مرتبط با برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

یک شنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه شنبه ژانویه فوریه مارس آوریل می ژوئن جولای آگوست سپتامر اوکتبر نوامبر دسامبر